طراحی ساک دستی

طراحی ساک دستی :

طراحی ساک دستی :در دهه 50 میلادی مدیران فروشگاهها شروع به طراحی ساک دستی های جدید با برندهای اختصاصی خود کردند بلومینگلدیلز به رهبر و پیشرو این امر در سال 1973 ساک دستی هایی را برای خود تولید کرد با رنگ قهوه ای که مشتریان آنها می توانستند برند آنها را تشخیص دهند. ساک دستی ها یک راه بسیار ساده و ارزان قیمت برای بنیان نهادن یک برند تجاری هستند .

تخم مرغ رابین از رنگ آبی ابریشمی (tiffany) برای برند خود استفاده کرد که مفهوم بی آلایش و خالی از اشتباه و سوءتفاهم را نشان می داد. برند abercrombie در طراحی ساک دستی خود رنگ برنزی ، جذاب و نوجوان پسند را انتخاب و استفاده کرد.

برند GAP رنگی را برای طراحی ساک دستی خود انتخاب کرد که حس قابل وصول بودن و شیک را در ذهن مصرف کننده تداعی کند. برند parada ساک دستی را طراحی کرد که حس یک مقدار سختگیری و وسواس را القا می کرد.

شکلات هنری بندل خطهای سفید مستقیم را روی ساک دستی خود نمایش می دهد . chanel شهامت ، با سلیقه بودن و درخشندگی بالا و قدیمی لودن را روی طراحی ساک دستی های خود ایجاد و این حس را انتقال می دهد.

ساک دستی در واقع به تنهایی تابلو یک برند است . در سال 2088 میلادی آژانس تبلیغاتی jacobs برای برند ویکتوریا بکهام طراحی ساک دستی را انجام داد که مفهوم طنز گانه ای را می رساند که بصورت تحت الفظی و خودمانی نشان می داد از زندگی ستارگان ( سلبریتی ها) که انگار آنها از کارمندان آژانس تبلیغاتی jacobs هستند .

ساک دستی های برند :

بلومینگدل ساک دستی های معروف و محبوب و مورد علاقه ای شبیه کارتهای تاروت برای برند عطر lespirirt de france  طراحی کرد و روح تازه ای در طراحی ساک دستی دمید و به عنوان پیشرو و رهبر هنری  و بهترین طراح ساک دستی در سال 1961 شد .

ساک دستی های طراحی شد توسط بلومینگدل به عنوان سمبل و نشان این عطر گردید. بقیه فروشگاهها و برندها هم با دیدن این اتفاق متحول شدند و به فکر طراحی ساک دستی ها خود افتادند و به سراغ نقاشان ، هنرمندان ، عکاسان ، معماران و آرشیتکتها رفتند David Hockney, Keith Haring, Annie Leibowitz, Richard Avedon, Joseph Beuys, Paloma Picasso,  Michael Gravesکسانی بودند که به عنوان طراح ساک دستی شناخته می شدند.

در سال 1964 میلادی اندی وارهول و روی لیختین اشتاین شروع به طراحی ساک دستی برای فروشگاهها و گالری های هنری در نیویورک کردند. آنها در حدود 300 طرح برای ساک دستی طراحی کردند و بیشتر از 4000 دلار در حراجی سابتی آنها را فروختند.

در سال 1978 اسمیت سونیان و کوپر هویت در نیویورک ساک دستی هایی با نام گرافیک قابل حمل برای موزه طراحی گرافیک طراحی کردند.

در سال 2002 میلادی یک مجموعه دار بنام هاوارد فورمن در حدود 7000 عدد از این ساک دستی ها را که این هنرمندان طراحی کرده بودند را جمع آوری و موزه ساک دستی را تاسیس نمود.

خلاصه مطلب
تاریخ ارسال
ارزش
51star1star1star1star1star