چاپ حرفه ای ساک دستی

چاپ ساک دستی حرفه ای

چاپ حرفه ای ساک دستی :

منظور از چاپ حرفه ای ساک دستی چیست ؟ برای یک چاپ تمیز و دقیق چه کارهایی لازم است انجام شود ؟برای داشتن یک ساک دستی حرفه ای با بهترین متریال چه چیزهایی لازم است ؟

تمام این سوالات اغلب ذهن طراحان و مشتریان را برای داشتن یک چاپ تمیز مشغول میکند که در این مقاله سعی می شود به تمام آنها پاسخ داده شود .برای مثال ما ساک دستی شرکت پست DHL را برای نمونه انتخاب کرده ایم .

برای شروع هر کاری اولین و مهمترین بخش کار برای شروع طراحی گرافیکی ساک دستی می باشد که باید در یک نرم افزار وکتور مانند Coreal یا AI حتما طراحی شود که خروجی خوبی جهت تهیه زینک می دهد.

از همان ابتدا ما باید بدانیم که روی چه کاغذی میخواهیم کارمان چاپ شود ابعاد سندمان را روی چه سایزی خواهیم بست برای نمونه ای که ما انتخاب کرده ایم روی کاغذ گلاسه است و ترجیحا 200 یا 250 گرم چون مبنای کار ما چاپ حرفه ای ساک دستی که این گرماژ بسیار صاف و مرتب می ایستد .

حال فرض را بر این می گیریم که فایل ما طراحی شده و ما می خواهیم آنرا برای چاپ آماده کنیم قبل از ارسال فایل به لیتوگرافی باید تصمیم بگیریم که با چه دستگاهی چاپ خواهد شد تک رنگ یا چهار رنگ ؟

قطعا اگر بخواهم چاپ حرفه ای ساک دستی داشته باشم من دستگاه تک رنگ را انتخاب می کنم ، دلیل این انتخاب چیست ؟ این نوع ساک دستی را می شود با دستگاه چهاررنگ هم چاپ کرد اما اگر مبنا را برا این بگیریم که اگر کمی درصد رنگها را رعایت نکرده باشیم دیگر چاپ حرفه ای ساک دستی نخواهد بود و بجای زرد DHL زرد کاتر پیلاری چاپ می کنیم و کل کار باطله خواهد شد.

حال که دستگاه تک رنگ را انتخاب کردیم چگونه باید خروجی قایل تهیه کنیم بسیار ساده و راحت دو رنگ چاپ است قرمز و زرد بنابراین اول رنگ زرد را انتخاب می کنیم تمام چنلهای رنگ را می بندیم و فقط یک رنگ مثلا زرد را 100% می گیریم . حالا نوبت رنگ قرمز است آنرا هم 100 % قرمز و فایل تقریبا آماده است .

لب چسب چیست :

لب چسب به قسمتی گفته میشه که باید از بقل چسب زد و ساک دستی را چسباند بهتره لب چسب که اندازه آن معمولا 1.5 سانتیمتر گرفته می شود سفید باشد تا بهتر ساک دستی بچسبد. یادتون باشه شما دارید چاپ حرفه ای ساک دستی انجام میدید پس روی لب چسب بنویسید لب چسب این خیلی مهمه خیلی .

زینک آماده شد حالا چاپ حرفه ای ساک دستی ما آغاز میشه من ترجیح میدم حداقل رنگ زردم دوبار چاپ بشه که کار کاملا یک دست بشه شما هم همین کار رو انجام بدین به حرف چاپچیها گوش کنید .

حالا که چاپ ما تمام شده باید بگذاریم کار خشک شود که معمولا 5 تا 6 ساعت طول خواهد کشید و بعد از آن مرحله سلفون کشی است .

بهتره سلفون حرارتی باشه چون دارید چاپ ساک دستی حرفه ای رو انجام میدید در چند تا مرحله قبل گفتم که روی کار بنویسید لب چسب اینجا بدردتون میخوره سلفون کشی میفهمه که کجا نباید سلفون بخوره که اگر سلفون بخوره چسب خوب نمی خورد و کارتون متلاشی میشه .

حالا سلفون کشی کارش تموم شده مرحله دایکاته شما باید برای گرماژ 200 گرم به بالا کارهاتون رو قالب بزنید و بعد از قالب زدن باید پوشالگیری بشه .

در انتها باید کار ساخته بشه و ما در پایان این مرحله میتونیم بگیم که چاپ حرفه ای ساک دستی رو انجام دادیم و چاپ خیلی بهتر از این نمونه هم داریم.