چاپ-کارتن-تهران

چاپ کارتن |چاپ کارتن سه لا|چاپ کارتن پنج لا| چاپ کارتن با رنگ اختصاصی| تولید انواع کارتن افستی با رنگ ساختگی| چاپ انواع کارتن صادراتی و صنعتی | چاپ سالوک™

 

 

حداقل سفارش برای چاپ تعداد ۱۰۰۰ عدد می باشد

چاپ انواع کارتن لمینیتی:

در چاپ کارتن لیمینیتی یک بخش اصلی و مهم دارد که به آن رویه پوسته و یا حتی سلفون کارتن گفته می شود در هر صورت منظور اصلی همان طرح و رویه اصلی کارتن می باشد که چاپ روی آن انجام می گیرد این رویه که بیشتر به آن گلاسه گفته می شود هر نوع کاغذی که بشود روی آن چاپ افست انجام داد می تواند باشد .

چاپ کارتن |چاپ کارتن سه لا|چاپ کارتن پنج لا| چاپ کارتن با رنگ اختصاصی| تولید انواع کارتن افستی با رنگ ساختگی| چاپ انواع کارتن صادراتی و صنعتی | چاپ سالوک™ در چاپ کارتن لمینیتی می توان از کاغذ گلاسه و مقوای پشت توسی با گرماژ مخلتف استفاده نمود به همراه روکشهای مختلف شامل سلفون مات و براق و پوشش یو وی و ورنی و حتی بدون پوشش در بهترین حالت و شرایط بهتر است از پوشش سلفون استفاده شود که هم مقاوت کار را بالا می برد و هم می تواند در حفظ و ماندگاری کارتن کمک شایانی انجام دهد .

تماس با کارتن سازی

بعد از آن مرحله لمینیت می باشد که کاغذ رویه چاپ شده بر روی قسمت داخلی که اصطلاحا به آن ورق و یا سینگل گفته می شود لیمینیت می شود برای همین به این نوع کارتن کارتن لمینیتی گفته می شود حال منظور از سینگل چیست ؟ سینگل شامل یک ورق کنگره ای و یک برگ کاغذ که می تواند از جنس کاغذ کرافت تست لاینر ایرانی و … باشد تشکیل شده تمام این کاغذ ها هم به رنگ خاکی از پر رنگ هستند نوع کاغذ مصرفی بر روی قیمت و کیفیت و ماندگاری کارتن ها بسیار موثر می باشد .

در تولید و چاپ کارتن در مجتمع چاپ و کارتن سازی سالوک از بالاترین کیفیت متریال استفاده می شود و در اکثر مواقع از کرافت درجه یک برای سینگل استفاده می شود و رویه کار هم از مقوای پشت توسی درجه یک بازار که در حال حاضر مقوای کره ای (کشور کره) است استفاده می نماییم.

کارتن

عبارت است از گنجانه تو خالی که از ورق کارتن تهیه شده و برای محافظت کالا در ترابری از محل تولید تا مصرف مورد استفاده قرار می گیرد .

کارتن ها بع تناسب کالا و محصولی که در داخل آن قرار می گیرد همچنین شرایط ترابری دارای ابعاد و اشکال مختلف بوده که از سه تا هفت لایه ( مسطح و کنگره ای متناسب با نوع سنگینی محتوا ) ساخته می شود .

از نظر طبقه بندی کلی کارتن به سه نوع :

 کارتن دایکاتی :

خط تا و برش های ورق کارتن توسط قالب مخصوص طراحی و برش می خورد

خدمات دیگر مجتمع چاپ سالوک ™  چاپ و تولید کارتن | چاپ سیلک روی کارتن | لمینیت کارتن سازی | چاپ سالوک™

کارتن عادی :

دارای سر درب و ته درب بوده و غالبا سر درب و ته درب برابر عرض کارتن می باشد.

کارتن تلسکوپی :

شامل بدنه و درب مجزا بوده که اتصالات آن می تواند بوسیله چسب یا منگنه صورت به هم متصل شود.

مقاومت به لهیدگی ورق کارتن چیست :

عبارتست از حداکثر نیروی لازم برای لهیدگی لبه ورق

۵ ویژگی کارتن :

شکل ظاهری :

شکل ظاهری بصورت عادی ، دایکاتی و تلسکوپی و ….. می باشد .

نوع اتصال

درب بندی و اتصال انتهایی (جفت کردن لبه ها ) با نوار چسب

نوار چسب مورد استفاده برای درب بندی کارتن می تواند از نوع نوار چسب کاغذی ، پلاستیکی ، پارچه ای مناسب و یا منگنه بوده و نوع نوار چسب باید طبق توافق طرفین ذینفع باشد.

در صورت استفاده از نوار چسب ، پهنای نوار چسب حداقل باید ۵۰ میلیمتر باشد.

اتصال با چسب :

چسب مورد استفاده برای اتصال کارتن باید از مقاومت مناسب در مقابل رطوبت و شرایط آب و هوایی برخوردار باشد. پهنای اتصال باید حداقل ۳۰ میلیمتر باشد.

اتصال می تواند از هر طرف به اندازه حداقل ۳۵ میلیمتر ادامه یابد مگر اینکه این اندازه ها مورد توافق طرفین ذینفع باشد.

اتصال به صورت دوخت

پهنای لبه های دوخت نباید از ۳۰ میلیمتر کمتر باشد .

فاصله بین دوخت ها (منگنه ها) در یک خط حداکثر ۶۰ میلیمتر و یا بنا به توافق طرفین ذینفع باشد .

اولین و آخرین دوخت از دو طرف نباید بیش از ۲۵ میلیمتر از هر انتها فاصله داشته باشد . در ضمن باید دوخت ها در وسط و امتداد لبه برگشت قرار داشته باشد و بطور مستقیم و یا زاویه دار نسبت به لبه زده شود.

قابلیت تا شدن :

ورق کارتن باید قابلیت تا شدن با زاویه ۹۰ درجه در هر دو سمت امتداد خط تا خوردگی را داشته باشد ، به طوریکه پس از ساخت کارتن و تاخوردگی هیچ شکستگی و ترک در گوشه ها ایجاد نشود.

ابعاد داخلی

ابعاد داخلی کارتن توافقی است بین فروشنده و خریدار

انواع کارتن :

چاپ جعبه‌های قفسه‌ای شکل :

این نوع از انواع جعبه مقوایی غالباً در قفسه فروشگاه‌‌ها یافت می‌‌شوند و اقلام مختلف را در معرض نمایش می‌‌گذارند. با این اوصاف جعبه‌های قفسه‌ای شکل دو کاربرد مهم دارند؛

۱- از محصولات شما در ویترین فروشگاه‌‌ها محافظت کرده و آن‌‌ها را سالم نگه می‌‌دارند.
۲-به زیبایی هر چه تمام‌تر محصولات و برند شما را نمایش می‌‌دهند و جلوه خاصی به آن‌‌ها می‌‌بخشند.
این سبک جعبه مقوایی را می‌‌توان طبق محصولات شما طراحی کرد، این نظر شماست که می‌‌خواهید تنها یک کالا را در این جعبه به نمایش در آورید یا هزینه‌‌ها را کاهش دهید و چند کالا را در یک جعبه بچینید. در این باره گزینه‌های متعددی برایتان داریم.

چاپ-کارتن-محکم

چاپ کارتن  آرشیو بندی و بایگانی :

این جعبه‌‌ها غالباً به صورت یک جعبه مقوایی و درپوش مجزا و جداگانه عرضه می‌‌شوند، گرچه می‌‌توان آن‌‌ها را به صورت یک تکه نیز تولید کرد. از آن‌جایی که هدف از طراحی چنین جعبه‌هایی انبار کردن طولانی مدت محتویاتشان می‌‌باشد، درپوش و جعبه غالباً از‌هم مجزا هستند. از این جعبه‌‌ها برای ذخیره کردن اسناد و مدارک، وسایل شخصی و سایر مصارف اداری بهره می‌‌گیرند. عموماً جعبه‌های مقوایی مخصوص آرشیو بندی و بایگانی را از مقوای تک جداره می‌‌سازند، بدین معنا که ساخت چنین جعبه‌هایی مقرون به صرفه می‌‌باشد. جعبه‌های ارزان قیمتی که پس از مونتاژ و سوار کردن، قدرت و استحکام حیرت‌آوری از خود نشان می‌‌دهند.

چاپ-کارتن-دوتکه

چاپ کارتن جعبه و درپوش :

جعبه مقوایی و درپوش آن را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌شود تا انبار کردن آن‌‌ها برایتان آسان و بی‌‌دردسر گردد. تولید و ساخت آن‌‌ها به گونه‌ای است که ضایعات بسیار اندکی از خود به جا می‌‌گذارند، لذا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌‌باشند. به هنگام مونتاژ و سرهم بندی کردن این جعبه‌‌ها می‌‌بایست با کمک چسب مایع یا چسب نواری و یا منگنه گوشه‌های این نوع از انواع جعبه مقوایی را به‌هم محکم کنید تا همه بخش‌‌ها سرجای خود قرار گیرند و در نهایت شکل اصلی جعبه را حفظ کنند. در صورت نیاز می‌‌توانید بر روی این جعبه‌‌ها چاپ دو رنگ را پیاده کرد.

خدمات دیگر مجتمع چاپ سالوک ™  چاپ کارتن لمینیتی | چاپ کارتن لمینیت | لمینیت کارتن سازی | چاپ سالوک™

چاپ-کارتن-سفید

چاپ کارتن با برش قالبی یا کارتن دایکاتی:

جعبه‌های دارای برش قالبی و قفل سرخود :

معمولاً از این جعبه‌‌ها برای حمل و نقل اقلام کوچک بهره می‌‌گیرند. از بارزترین ویژگی‌های این جعبه‌‌ها می‌‌توان به مستحکم و بادوام بودن و راحت و سریع مونتاژ شدن آن‌‌ها اشاره داشت، به همین دلیل‌هم در صنعت پست محبوبیت چشمگیری داشته و استفاده از آن‌‌ها رونق و رواج فراوان دارد. این نوع از انواع جعبه مقوایی از جنس مقوای موجدار بوده و به صورت خام در رنگ‌های سفید و قهوه‌ای موجود می‌‌باشند اما بسته به میل شما می‌‌توان تصاویری را‌هم بر رویشان چاپ کرد. برای سهولت انبار کردن، این سبک از جعبه مقوایی را به صورت صاف و تا نخورده و در قالب یک پالت عرضه می‌‌شود .

چاپ-کارتن-کرافت

چاپ کارتن پاکتی شکل :

زمانی که این جعبه‌‌ها را مونتاژ می‌‌کنید، پایه آن‌‌ها ظاهری شبیه به یک پاکت مهر و موم شده به خود می‌‌گیرد. سبک طراحی این جعبه‌‌ها به گونه‌ای ست که می‌‌توان خیلی سریع و راحت و بدون نیاز به چسب آن‌‌ها را ساخت. زبانه‌ای بر روی درپوش آن تعبیه شده که به سمت داخل خم می‌‌شود و جعبه مقوایی را در کمال زیبایی و ظرافت قفل می‌‌کند. نحوه طراحی و ساخت این جعبه‌‌ها را برحسب نیاز و خواست شما تغییر کند، می‌‌شود آن‌‌ها را به سبک و سیاق جعبه‌های قفسه‌ای شکل در آوریم، یک دکمه قفل کن به آن افزود یا قلاب بالایی آن را برداشت تا شکل یک ویترین و پیشخوان را به خود بگیرد.

چاپ کارتن قالب

چاپ کارتن پنج پانلی :

از این جعبه‌‌ها برای بسته بندی محصولات باریک و بلند بهره می‌‌گیرند و می‌‌توان آن‌‌ها را از مقوای موج‌دار تک جداره یا دو جداره ساخت، بستگی به این دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند. جعبه‌های پنج پانلی به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌شوند و می‌‌توان چاپ دو رنگ یا تک رنگ را بر روی آن‌‌ها پیاده کرد تا نام و آوازه شما بر روی جعبه‌های بسته بندی محصولاتتان نقش بندد و به شهرت برسید.

چاپ-کارتن-پنج-لایه

چاپ جعبه مقوایی Overlap (بر روی‌هم قرار گرفتن فلاپ ها) :

این جعبه‌‌ها کاملاً شبیه کارتن‌های بسته بندی Fefco 0201 می‌‌باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، با این تفاوت که فلاپ‌های جعبه‌های Overlap بر روی‌هم قرار گرفته و سطح فوقانی و پایه جعبه را می‌‌پوشانند. این سبک از طراحی برای افزایش استحکام و قدرت جعبه‌های مقوایی ست و بسته بندی ایمن و مطمئن محصولات سنگین را میسر می‌‌سازد. می‌‌ شود مطابق با نیازهای شما این جعبه‌‌ها را از مقواهای موجدار با فلوت (شیار) های مختلف ساخت شما می‌‌توانید تصویر دلخواه خود را بر روی این جعبه‌‌ها چاپ کنید. به منظور تسهیل انبار کردن جعبه‌‌ها ما‌آنها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم. به هنگام مونتاژ و سر‌هم کردن جعبه‌‌ها می‌‌توانید از چسب یا منگنه استفاده کنید.

خدمات دیگر مجتمع چاپ سالوک ™  کارتن سازی | کارتن سازی فوری | کارتن سازی در تهران | چاپ سالوک™

چاپ-کارتن-مادر-بسته-بندی

چاپ کارتن‌های بسته بندی :

یک استاندارد صنعتی در بسته بندی محصولات به شمار می‌‌روند و رایج‌ترین و متداول‌ترین نوع از انواع جعبه مقوایی می‌‌باشند. طول و عرض و ارتفاع این کارتن‌‌ها می‌‌تواند دقیقاً مطابق با ابعاد محصولات شما باشند. می شود این جعبه‌‌ها را از مقواهای موجدار با فلوت‌های (شیارهای) مختلف بسازیم، همه چیز به این بستگی دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند. در صورت نیاز می‌‌توانید نام برند خود را بر روی این کارتن‌‌ها چاپ کنید.

چاپ-کارتن-تک-لایه

چاپ کارتن های والت‌های بسته بندی :

این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات کم ارتفاع مناسب می‌‌باشند. این جعبه‌‌ها به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌شود و شما می‌‌توانید کالای مورد نظر خود را در مرکز آن قرار داده و دیواره‌های جعبه را دور تا دور آن تا کنید تا کالا در میان آن محصور شود، برای محکم کردن بسته بندی خود می‌‌توانید دست به دامن چسب مایع یا نوار چسب شوید. زمانی که جعبه به درب منزل مشتریتان می‌‌رسد و او می‌‌خواهد درب آن را باز کند، این احتمال وجود دارد که در حین پاره کردن جعبه به محصولتان آسیب رساند، لذا برای جلوگیری از این موضوع می‌‌توانید یک لایه مقوایی دورتادور آن بپیچید.
چاپ-کارتن-ایفلوت

چاپ کارتن قفل سرخود :

جعبه‌‌ها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم تا انبار کردن آن‌‌ها آسان و بی‌‌دردسر باشد، شما می‌‌توانید آن‌‌ها را به راحتی مونتاژ و سرهم بندی کنید تا یک بسته بندی محکم و با دوام برای محصولات خود دست و پا کنید. ما می‌‌توانیم طراحی این جعبه ها را مطابق با میل و سلیقه شما تغییر داده و دکمه‌های قفل کن، دسته یا پانل‌های نمایش به آن‌‌ها افزود. اگر شما به دنبال حفاظت بیشتر از محصولات خود در حین حمل و نقل هستید، می شود جداره‌های تقسیم کننده‌ای در داخل این جعبه‌‌ها تعبیه کنیم. این نوع از انواع جعبه مقوایی را می‌‌توان از مقوای موج‌دار با فلوت‌های مختلف ساخت و عرضه داشت.

چاپ-کارتن-تک-رنگ

چاپ کارتن سینی شکل و قفل سرخود :

شما می‌‌توانید این جعبه‌‌ها را به همراه محتویاتشان انبار کنید. این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی بطری‌‌ها و قوطی‌های نوشیدنی ایده‌آل بوده و غالباً در ویترین سوپرمارکت‌‌ها مشاهده می‌‌شوند که برند محصولات بر روی آن‌‌ها چاپ شده است. ح بیرونی این نوع بسته بندی  این جعبه‌‌ها به صورت صاف و تانشده ارائه می‌‌شوند و به راحتی می‌‌توان آن‌‌ها را مونتاژ و سر‌هم بندی کرد. تجهیزات پیشرفته ما می‌‌توانند این جعبه‌‌ها را در سایز و قالب دلخواه شما تولید کنند.

کاغذهای آکاردئونی یا کنگره دار

در اصطلاح کارتن سازی به کاغذهای آکاردئونی یا کنگره دار فلوت گفته می شود که فلوت نیز انواع مختلف دارد که عبارتند از:

فلوت A

ارتفاع هر کنگره بین ۴٫۵ تا ۵ میلی متر می باشد و در هر متر مربع تعداد ۱۰۵ تا ۱۲۵ کنگره وجود دارد.

فلوت B

ارتفاع هر کنگره بین ۲٫۱ تا ۲٫۹ میلی متر می باشد ودر هر متر مربع تعداد ۱۲۵ تا ۱۵۰ کنگره وجود دارد.

فلوت C

ارتفاع هر کنگره بین ۳٫۵ تا ۳٫۷ میلی متر و در هر متر مربع تعداد ۱۲۰ تا ۱۴۵ کنگره وجود دارد.

فلوت E

ارتفاع هر کنگره بین ۱٫۱ تا ۱٫۶ میلی متر ودر هر متر مربع تعداد۲۹۰ تا ۳۲۰ کنگره وجود دارد.

ریزترین کنگره ها رو از نظر ارتفاع و تراکم دارا می باشد که در ایران نیز تولید نمی گردد و به صورت وارداتی می باشد.

چاپ-کارتن-مشخصات

 

۲ دیدگاه

  1. عباسی ژوئن 9, 2020
    • دپارتمان چاپ سالوک ژوئن 9, 2020

پاسخی را بگذارید

تماس فوری و استعلام قیمت